HİZMETLER
Anasayfa / Hizmetler / Türkiye Karot Hizmeti

Türkiye Karot Hizmeti

Karot nedir, karotun anlamı ne, karot nasıl yapılır, karot sektöründe hangi işler yapılır? Karot hakkında detaylı bilgiler... Karot esasen beton delme anlamında olsa da Türkiye'de bir sektör haline gelmiştir ve delme dışında beton ve inşaat alanında yapılan kesme, kırma, yıkma gibi diğer birçok hizmeti de kapsamaktadır. Deha Karot firması karot sektöründe hizmet veren firmalar arasındadır ve sektörün önemli kalemleri olan aşağıdaki karot işlerini yapmaktadır: Beton Delme, Beton Kesme, Filiz Ekme - Ankraj, Hidrolik Beton Kesme, Halatlı Beton Kesme, Bina Yıkımı, Beton Kırma, Derz Kesme, Asfalt Kesme, Kimyasal Dubel, Poliüretan Enjeksiyon, Bina Güçlendirme, Bina Tadilat ve Onarım İşleri, Beton Çatlatma Sistemi, Karbon Plaka - Elyaf Güçlendirme.

İnşaatlarda ve yapım işlerinizde, beton delme konusunda sizlere gerek zaman tasarrufu gerekse ekonomik yönden büyük avantajlar sağlar. Geleneksel yöntemlerle beton delme işi (kırıcı delicilerle) çok fazla zaman almaktadır, kırma işlemi esnasında, betonda titreşim oluşmasından dolayı kılcal çatlaklar meydana gelmekte, bu da betonun direncini ve kalitesini azaltmaktadır.

Karot ile 20 ve 500 mm arasındaki her çaptaki deliği sıfır vibrasyonla, betonunuza zarar vermeden, dilediğiniz çapta delebilmekteyiz.

Delme işlemi demir donatılı veya demir donatısız tüm zeminlere, ayrıca 0 ile 90 derece arsındaki tüm açılarda uygulanabilir.

Darbesiz, sessiz, pislik bırakmadan ( düşey, dikey, yatay ) istediğiniz açı ve derinlikte, tavanda, yerde, balkonda, çatıda, en uç köşelerde dahi her türlü açılım ve tadilatı yaptırmak için en uygun ve kaliteli sistemdir.

Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, şimdilerde karot makineleri olarak adlandırdığımız makineyi icat etmişlerdir. Hiçbir şekilde darbe vermeden, demir donatılı ve donatısız zeminde, 45º- 90º lık açılarla , Q20 çap Q1000 çap arası, 700 cm derinliğe kadar delim yapılabilmektedir. Sonuç itibariyle karot kelimesi denince, akla ilk gelen sözlük anlamı beton delme, beton kesme makineleri ve uygulamaları akla gelmektedir. Karot kelimesi İngilizce'de Havuç kelimesine karşılık gelmektedir. Kavram olarak Core Drill olarak adlandırılır. 1864'de İsviçre'li bir mühendis tarafından yapilirken İlk karot alma makinesi, bugünkü sondaj makinelerinin çalışma prensibini ortaya koyan, ilk karot alma makinesi İsveç'li maden mühendisi Craelius tarafından 1885 yılında yapılmıştır. Bu makine ile, betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve Havuca benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, havuç anlamına gelen, KAROT kelimesi ile adlandırılmıştır.

 


ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder